top of page

Kas yra Tantra?

Tantra labiau nei bet kuris kitas mokymas ir gaubiamas mitų ir nesusipratimų. Neretai, mums vakariečiams tai kažkas nedaro ir susijusio tik su seksualumu. Taip nutiko dėl to, kad Tantros buvo mokama slapta, ir per tuos metus susiformavo skirtingų teorijų ir mokymų apie šį kelią. 

Tantros pradininku laikomas Indijoje gyvenęs nušvitęs mokytojas Šiva. Prieš 5 000m., užrašęs 112 meditacijos būdų, kuriomis galima tyrinėti sąmonės būsenas.  

Iš sanskrito kalbos Tantra reiškia transformaciją ir kelią. Tantra nėra religija. Tai kelias kurio einama siekiant meilės ir sąmonės nubudimo.

Tantros esmė – viskas kas yra žmoguje, yra dieviška ir reikalinga, ir visa tai gali būti panaudota dvasiniam augimui. 

lotosas.jpg

„ Tantros esmę nusako vienas populiariausių jos simbolių – lotosas. Mes džiaugiamės lotoso žiedu. Tačiau tam, kad pražystų, lotosui reikalingos ir šaknys, kurios auga iš dumblo ir purvo. Mes negalime priimti tik žiedo, bet nepriimti šaknų. Žiedas be šaknų yra negyvas, jis negali augti. Žmogus, kuris teigia, kad yra kupinas tik meilės, gerumo, atjautos ir t.t. taip pat neatrodo labai tikras. Kaip ir lotosas, kiekvienas mes turime savo šaknis, augančias iš dumblo. Kitaip tariant, iš to, ko mielai apsimestume neturį. Mūsų baimė, seksualumas, pyktis ir daugelis kitų dalykų – ta pirmapradė energija, kurią kaip ir lotosas galime kelti į viršų ir transformuoti į žiedą. “

 

 

 

Galime išskirti du pagrindinius motyvus. Vienas iš jų tai dvasinis augimas. Kitas, kur kas žemiškesnis ir dažnesnis tai ieškoma meilės, savęs suvokimo, seksualumo, santykių darnos.

„Gali pasirodyti keista, kad mūsų „seksualizuotoje“  visuomenėje seksualumas ir laisvai reiškiami jausmai tebėra vienas didžiausių draudimų, baimių, tabu. Visgi daugeliui žmonių seksualumas yra bauginantis dalykas, o į Tantros renginius einama tiek su nerimu, tiek su smalsumu. Net pats žodis „Tantra“ provokuoja įvairiausias idėjas, susijusias su seksu.Nors žmonės trokšta patirti save, gyventi laisvai, džiaugtis savo seksualumu, tačiau ir bijo. Seksualumas – subtili sritis ir dažnai net patys neįsivaizduojame, kiek daug nešiojamės žaizdų, susijusių su seksu. Ir užuot priėmę savo seksualumą kaip faktą, kaip energiją, iš kurios semiamės stiprybės, mes imame tai arba neigti („Seksualumas man nesvarbu, manyje to visiškai nėra ir man tai nerūpi!“), arba perdėtai akcentuoti („Man niekas nesvarbu, tik seksas!“). Abiem atvejais tai tik pozos, kaukės, slepiančios gilų skausmą. Neretai, to, ką jaučiame (o tiksliau, nejaučiame), mes tiesiogiai net ir nesiejame su seksualumu. Tiesiog atrodo, kad gyvenimas pilkas, beskonis ir bekvapis, kad jis šliaužia pro šalį, o mes tik bejėgiškai stebime, neturėdami jėgų gyventi, kad nežinome, dėl ko norėtume gyventi, kur išbarstėme savo džiaugsmą, gyvybingumą, kūrybingumą, kad negalime ir nenorime taip gyventi...“

 

 

Tantros kelias – tai Meilės kelias.

Kuomet galime leisti sau būti, tuo kuo esame. Kada galime ragauti Gyvenimo be baimės, gėdos ir kontrolės. Kuomet galime jausti džiaugsmą tiesiog gerdami arbatą, ar tik laikydami mylimąjį už rankos. Kada gyvename nieko nelaukdami ir nesisavindami, nieko neversdami ir neįpareigodami. Kuomet esame atsipalaidavę, ramūs, džiaugsmingi ir kūrybingi nepriklausomai nuo išorinių aplinkybių. Kada santykiai teikia dvasinį, kūnišką, protinį ir jausminį pasitenkinimą.  Visa tai galime vadinti Tantra. Atrodo paprasta? Taip, tačiau čia ir didžioji slypi paslaptis. Būti paprastam visai nėra taip paprasta...

 Kas atveda žmones į Tantrą ?

310931316_817913679524495_5950121617798876147_n.jpg
IMG_1668 (1).JPG

Ką darysime Tantroje ?

·         Užaugome šliaužiančiais myriop per gyvenimą. Mūsų kasdienybę lydi slogi nuotaika, apatija, nerimas, bejėgiškumas, pesimizmas, liūdesys, prasmės nebuvimas... Vyrai tapę apatiški, nejautrūs, prislėgti, savimi nepasitikintys, trūksta jėgų siekti, kovoti, nepasiduoti, pasirūpinti savimi ir moterimi. O moterys piktos, pavargusios, nepatenkintos, savarankiškos, šaltos, nepasitikinčios, uždaros, šiurkščios, kritiškos. Kuomet vyras ir moteris patys su savimi jaučiasi blogai, tuomet tokių žmonių kuriami santykiai tai pat yra neteikiantys pasitenkinimo. Taip užsisuka amžinas priežasčių ir pasekmių ratas. Lyg pasaka be galo. Tantros praktikos padeda ištrūkti iš šio užburto rato. Vyrai tampa vis labiau pasitikintys savimi, o moteris jausdamasi saugi, tampa švelni, mylinti ir įkvepianti. Vėl užsisuka ratas, tik tas ratas – harmoningas, pilnas rūpesčio, atjautos, supratingumo, įkvepiantis, auginantis ir puoselėjantis. Kuriamas visai kitoks pasaulis. Tokiame pasaulyje ir vaikai auga kitokie.

 

·         Tantroje tyrinėsime vyro ir moters tarpusavio santykius.  Gilinamės į vyriškumą ir moteriškumą, į tuos dalykus, kurie padeda šitiems dviems absoliučiai skirtingiems poliams sutarti tarpusavyje. Įvairių praktikų pagalba mes patys pamatysime apie save, pamatysime iš ko veikiame gyvenime, kur visa tai jau yra tapę įpročiais. Pamatysime kas įtakoja, kokios yra priežastys, kad esamu metu mūsų santykiai, mes patys su savimi, mūsų gyvenimas nėra tokie, kokių mes ilgimės.

 

·         Kaip bebūtų sunku tai pripažinti, bet labai dažnai mes esame  “sužalojami” dar vaikystėje, nes negavome tokios meilės, kuri mums padėtų užaugti pilnavertiškais, pasitikinčiais, mylinčiais, vertingais, drąsiai gyvenančiais taip, kaip norisi.  Kiekvienas nešamės iš vaikystės sukurtus įsitikinimus apie šeimą, pinigus, žmones, kūną, ir su šiais įsitikinimais ateiname į santykius, į darbą, į visuomenę... Tai tampa tarsi slaptu kontaktu, kupinu vilčių, norų, lūkesčių, per kuriuos yra tikimasi sukurti palaimingą gyvenimą. Tačiau šios viltys yra susipynę su vaikystės neišgyventais potyriais. Todėl Tantroje gvildensime santykį su Tėvais. Ar esate girdėję, kad visa ko pamatas, tai geras ryšys su Tėvais?

 

 

Su kiekviena tantros praktika tampame vis tvirčiau stovintys ant žemės, vidinis vertybinis stuburas tvirtėja, tampame laisvesni reikšdami savo nuomonę, atviresni rodydami jausmus, nuoširdesni savo ir aplinkinių atžvilgiu. Kai apvalomos nuoskaudos, paleidžiami negatyvūs jausmai ir emocijos, tik tada ima vertis širdis. Tada leidžiame tikrajai meilei ateiti ir jai skleistis. Santykiai pereina į visai kitą lygį, nes išeiname iš deficitinių santykių rėžimo. Tada ne tik norisi, bet jau ir turima ką duoti kitam.

Image by Thomas Oxford

Kokio amžiaus galima praktikuoti Tantrą?

Amžiaus cenzo nėra.

 

Kuom Tantra skiriasi nuo kitų kelių:

·         savęs pažinimui galima naudoti partnerį;

·         Tantra nieko neneigia ir neatmeta;

·         nereikia atsiskyrimo -išeiti į klanus;

·         Tantroje vienas pirmųjų žingsnių yra pažinti kūne esančius pojūčius; 

1.JPG

Kas gali praktikuoti Tantrą?

Daugelis mano, kad Tantrą galima praktikuoti tik su partneriu, ar kad būtinai praktikuojama seksualinė energija, iš tiesų taip nėra. Iš 112 meditacijų yra tik keletas susijusios su seksualumu. Tantros praktikos paprastai moko kaip pasinaudojus penkis savo pojūčius: lytėjimą arba jutimą, regą, klausą, skonį, ir uoslę ugdyti savistabą, jausmingimui, išminčiai  kol aiškiai atsiskleidžia asmenybės ir kosmoso esmė. Tantra neperša jokių įsitikinimų ar „kaip turėtų būti“ , ji pateikia metodus, su kuriais kiekvienas gali eksperimentuoti savarankiškai ir taip atrasti savąsias tiesas.

Puiku, kada yra praktikuojama su mylimuoju, nes tai gali nuvesti labai giliai. Tačiau, galima Tantra praktikuoti ir vienumoje.

 

Tantros praktikų metu procesas yra tik užsukamas, o tikrąjį pagreitį jis įgauna jau išėjus pro salės duris. Šis procesas yra giliai transformuojantis. Nutinka daugybę nuostabių dalykų: mažėja lūkesčiai kitų žmonių atžvilgiu, daromasi vis sąmoningesniu santykiuose su kitais, mažėja prisirišimai ir po truputį ateina gebėjimas paleisti. Paleisti situacijas, kurios kaip filmai vis sukamos ir sukamos. Paleisti nuoskaudas, kurios mus jau daugybę metų nuodija. Paleisti žmones, kurie jau seniai nebėra su mumis. Paleisti lūkesčius, kas ką ir kaip turi mylėti ir pagaliau suvokti, jei tas žmogus nemyli mūsų taip, kaip mums norisi, tai dar nereiškia, kad jis mūsų nemyli visa širdimi. Išmokus paleisti – auga savivertė, įgauname drąsos kurti gyvenimą vedini savų įsitikinimų ir vertybių, o ne primestos nuomonės iš aplinkos. Įgauname drąsos pasakyti NE ir – ryžto pagaliau ištarti gyvenimui TAIP!

120223753_3340415992673294_7335282007180403717_n.jpg
bottom of page