top of page
117672804_3193875770660651_8731802268609

Tantros mokykla. 1-as modulis

Žydrūnas prieš 20 m. pradėjo žengti dvasiniu keliu, 20 m. praktikuoja vipasanos (sėdint tyloje) meditaciją. Baigė Šivanandos jogos mokytojų kursus ir jau 10 m. veda jogos praktikas. Baigė 3-jų metų tantros mokyklą Lenkijoje ir 5 metus veda tantros mokymus. Mokėsi pas tokius garsius mokytojus kaip Prashantam, Sarita, Sambhavo, Premartha, Svarup ir t.t. Šiuo metu mokosi Sankt Peterburge tantros ir OŠO pulsacijos technikų pas Aniša Dilon (JAV). Sertifikuotas koučingo specialistas. Veda jogos užsiėmimus, tantros seminarus, dinaminę, kundalini, mandalos ir kitas meditacijas.

Jei pas jus viduje baimė- gyvenimas stengsis jus gąsdinti.
Jei viduje agresija- gyvenimas atakuos jus.
Jei viduje noras kovoti-gyvenimas atsiūs priešininkus.
Jei viduje kaltės jausmas- gyvenimas atsiūs kas jus nubaus.
Jei viduje nuoskaudos-gyvenimas sukurs aplinkybes įsižeidinėti dar daugiau.
Ir visa tai su vienu tikslu: parodyti jums tai kuom jūs esate, ką su savimi nešiojatės. Gyvenimas jus mato tokiais, kokie jūs viduje ir visai ne tokiais, kokiais norite save parodyti.
Žiūrėkite į vidų, žiūrėkite į atspindžius kiekviename žmoguje, jie jūsų veidrodis.

Žmonės iš vienos pusės ištroškę intimumo, meilės ,artumo, atvirumo, o iš kitos pusėįs paniškai to bijo. Ar galima sau užsiduoti klausimą, kodėl "aš bijau"? Sąžiningai ir atvirai į tai pasižiūrėti. Kodėl mes puolam į glėbį pirmam pasitaikiusiam vyrui ar moteriai? Kodėl mes taip trokštam būti priimtais ir mylimais ir taip stipriai tai išgyvename , kai to negauname? Kodėl mes partnerystėje taip stipriai įsikabiname į parteneri , nepalikdami jam erdvės, neleisdami jam būti , toks koks jis yra? Kodėl mums taip sunku būti vienam momentais, tiesiog su savimi?
Į visus šiuos esminius mūsų buvimo ir partnerystės klausimus atsakysime šiame seminare.

Žmogus yra sociali būtybė, todėl nekomunikuoti yra neįmanoma. Ir visiškai nesvarbu ar mes garsiai rėkiame, ar tyliai protestuojame. Mes vis tiek išreiškiame savo poziciją ir tai veikia aplinką, bei mus pačius. Todėl labiausiai dėl ko kenčiame yra santykiai. Tai – santykiai su kolegomis, draugais, tėvais, vaikais, partneriu ir t.t.

Tantros praktikas lydi daugybę emocijų, kurių pripažinimas mus išlaisvina iš mūsų pačių susikurto kalėjimo. Tai – baimė, pyktis, užsispyrimas, nusivylimas, neapykanta, pagieža, ašaros, atleidimas, susitaikymas, nuolankumas, atvirumas, saugumas, draugiškumas, džiaugsmas, juokas, meilė... Emocijos – sodrios, ryškios ir nuoširdžios. Ištirpsta kaukės prieš kitus, o svarbiausia prieš save patį. Kai sudaužomos daugybę metų kruopščiai statytos gynybinės sienos, kai plėšiamos jau su oda suaugusios kaukės – skauda, bet tas skausmas laikinas, o palengvėjimas tikras ir išlaisvinantis.


Tantros praktikų metu procesas yra tik užsukamas, o tikrąjį pagreitį jis įgauna jau išėjus pro salės duris. Šis procesas yra giliai transformuojantis. Nutinka daugybę nuostabių dalykų: mažėja lūkesčiai kitų žmonių atžvilgiu, daromasi vis sąmoningesniu santykiuose su kitais, mažėja prisirišimai ir po truputį ateina gebėjimas paleisti. Paleisti situacijas, kurios kaip filmai vis sukamos ir sukamos. Paleisti nuoskaudas, kurios mus jau daugybę metų nuodija.

Paleisti žmones, kurie jau seniai nebėra su mumis. Paleisti lūkesčius, kas ką ir kaip turi mylėti ir pagaliau suvokti, jei tas žmogus nemyli mūsų taip, kaip mums norisi, tai dar nereiškia, kad jis mūsų nemyli visa širdimi. Išmokus paleisti – auga savivertė, įgauname drąsos kurti gyvenimą vedini savų įsitikinimų ir vertybių, o ne primestos nuomonės iš aplinkos. Įgauname drąsos pasakyti NE ir – ryžto pagaliau ištarti gyvenimui TAIP!


Kaip bebūtų sunku tai pripažinti, bet labai dažnai mes esame sužalojami dar vaikystėje, nes negavome tokios meilės, kuri mums padėtų užaugti pilnavertiškais, pasitikinčiais, ryžtingais, drąsiai einančiai užkariauti pasaulio. Deja, dažniausiai užaugame šliaužiančiais myriop per gyvenimą. Vyrai užauga ne vyriškais, nes savimi nepasitiki, o moterys užauga ne moteriškomis, nes įpranta pasitikėti tik savimi, tada jos nemoka skleisti šilumos ir švelnumo, kuri taip reikalinga vyrams tvirtėti ir tapti autoritetu, vedliu, paskui kurį moteris galėtų tekėti. Taip užsisuka amžinas priežasčių ir pasekmių ratas.

 

Lyg pasaka be galo. Tantros praktikos padeda ištrūkti iš šio užburto rato. Vyrai tampa vis labiau pasitikintys savimi, o moteris jausdamasi saugi, tampa švelni, mylinti ir įkvepianti. Vėl užsisuka ratas, tik tas ratas – harmoningas, pilnas rūpesčio, atjautos, supratingumo, įkvepiantis, auginantis ir puoselėjantis. Kuriamas visai kitoks pasaulis. Tokiame pasaulyje ir vaikai auga kitokie.


Su kiekviena tantros praktika tampame vis tvirčiau stovintys ant žemės, vidinis vertybinis stuburas tvirtėja, tampame laisvesni reikšdami savo nuomonę, atviresni rodydami jausmus, nuoširdesni savo ir aplinkinių atžvilgiu. Kai apvalomos nuoskaudos, paleidžiami negatyvūs jausmai ir emocijos, tik tada ima vertis širdis. Tada leidžiame tikrajai meilei ateiti ir jai skleistis. Santykiai pereina į visai kitą lygį, nes išeiname iš deficitinių santykių rėžimo. Tada ne tik norisi, bet jau ir turima ką duoti kitam.

Į šią kelionę, kurioje bus daugybė akimirkų vertų gyvenimo, ves Žydrūnas Brencius .

Dauguma žmonių nebando daryti nieko naujo dėl baimės suklysti. Tačiau žmogus, patyręs nesėkmę, apie tai, kaip laimėti ir mylėti, sužino daugiau nei tas, kurį sėkmė aplanko iš karto.
Kokios pasekmės gali būti po seminaro?


1. Jūs galite pasidaryti laisvesni, nes tą pyktį, kurį užspausdavot ar užvalgydavote bandelėmis dabar galite išreikšti. Jūs išmoksite nebebijoti konfliktų, išmoksite pastovėti už save ir savo nuomonę. Išmoksite ne neigti realybę, o ją priimti. Visą laiką jums draudė pykti, vertė būti gerais berniukais ir mergaitėmis.


2. Jūs galite pradėti daugiau verkti, nes visus negatyvius jausmus kuriuos buvote įšaldę, dabar išlaisvinate, jie pradės atgyti ir eiti laukan. Jūs leisite sau būti gyvam. Ledai tirpsta, darosi vis šilčiau, įšalusi žemė atgyja, o ten jau nebetoli ir pirmieji žiedai.


3. Jūs galite išsiskirti su savo partneriu, nes galite suprasti, kad daugiau nebėra poreikio jums būti nuodijančiuose ir griaunančiuose santykiuose. Dabar galėsite išmintingai priešintis, kai jus bandys žeminti ar kontroliuoti, nes dabar senas scenarijus daugiau nebeveikia, nes jūs tapote stipresni, pilnatviški ir nepriklausomi.

4. Jūs galite tapti daugiau konfliktuojantys, todėl , kad galbūt jūs pirmą kartą nubrėšite savo ribas. Pirmą kartą pajausite autonomiją ir atskirumą. Jūs leisite sau būti gyvu ir nepatogiu. Pirmą kartą jūs leisite sau nebereaguoti į svetimas manipuliacijas, kurios nukreiptos į gasdinimą, į gėdos jausmą ir baimes. Pirmą kartą pasakysite NE ir nejausite kaltės.


5. Pas jus dings jumaro jausmas, todėl kad jums daugiau nebereikės gintis juokelių pagalba, jums daugiau nebereikės stengtis būti linksmu, visiems įtikti, visus linksminti, padlaižiauti ar sumažinti įtampą anekdotais. Jums daugiau nebereikės kažką baisaus ar gasdinančio, nuleisti juokais-jūs išmoksite susitvarkyti kitais būdais.

Šitas efektas, kurį jūs galite gauti nėra konstanta, ar tai kas būtinai turi atsitikti. Tai yra labai individualu. Būna , kad seni santykiai darosi stipresni ir sveikesni, ypač jei partneris geba jus išgirsti ir atsižvelgti. Galite atrasti naujų būdų susitarti. Gali nelikti susierzinimo, kuris buvo pas jus, nebepilti nuodų ant savo partnerio, kuriuos anksčiau pylėt.

 

Gali būti taip, kad neįdealūs santykiai su tėvais pasidarys lengvesni ir paprastesni. Jūs nustosite laukti tos meilės, kurios jie jums niekada nedavė , tiesiog priimsite juos tokius , kokie jie yra. Tantra padeda būti daugiau lankstesniems, mokytis iš įvairių situacijų ir gauti iš jų naudą.


Pats didžiausias rezultatas , kurį galime gauti, tai pakantumas žmonėms, jų nevertinimas, taip pat ramybė ir atjauta.
Tu matai , kaip žmogus veikia, kai jis yra sulaužytas, kaip reaguoja ir tu jo daugiau nebepurtai, nebedrebini, nebandai pakeisti. Tu būni su juom atsargiai, prisiimdamas atsakomybę, nieko nereikalaudamas. Mažiau pykčio ant kitų, mažiau nusivylimo kituose. Kai pats atidirbęs, daugiau remiesi savimi, nėra didelio poreikio remtis ant kitų. Trūkumai atleidžiami lengviau, jų ribotumą matai aiškiau ir nebesieki jų perdaryti, todėl kad dabar turi savo šaltinį.


Ir dar vienas teigiamas faktas tas, kad nebelieka poreikio savęs lyginti su kitais, pavydėti ir teisti save už klaidas. Įvyksta visiškas savo gyvenimo priėmimas ir koncentracija į jį. Kiti lieka paprasčiausiai kitais ir jų sėkmė nebegali daugiau jūsų žeisti. Svetima sėkmė daugiau nebesuprantama, kaip asmeninė ataka į jūsų nepilnavertiškumą.

Vietų skaičius žinoma ribotas, negalėsime priimti visų norinčių.
Tolesne informaciją gausite paštu : jogasavespazinimas@gmail.com

 

bottom of page